Zeytinin bereketiyle umutları yeniden yeşerteceğiz

Zeytin diyarı Altınözü’nde geleneksel hale gelen Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivali’nin 7’ncisi için geri sayım başladı. Festival Komitesi 21-21 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festival öncesi Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert başkanlığından Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ve festival komitesinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi.

Festival toplantısının ardından barış, hoşgörü ve kültürlerin perçinleştiği Altınözü’nde zeytinin bereketiyle umutları yeniden yeşerteceklerini ifade eden Başkan Sarı, “6 Şubat deprem felaketinin yaralarını sarmak, yerli esnafımızdan başlayarak Hatay’ımızı yeniden ayağa kaldırmak amacıyla dünya mutfaklarının başkenti Altınözü’müzde 21-22 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz 7.Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivali’nin toplantısını İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Sert başkanlığında komite üyelerimizin katılımlarıyla gerçekleştirdik. Dünyanın lezzet başkenti, zeytinin anavatanı Altınözü’müzü ve Hatay’ımızı yeniden ayağa kaldıracağız, bereketin sembolü zeytin ağacımızla yeniden meyve vermeye başlayacağız.

Umutlarımızın yeniden yeşermesine vesile olmasını umduğumuz festivalimizin başta ilçemiz olmak üzere ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.