Yeni Yıl Mesajı

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, tüm zorluklara rağmen 2020’de yıl boyunca Altınözü’nün geleceğini inşa edecek pek çok önemli çalışmaya imza attıklarını belirtirken, 2021’de de bunları kararlı bir şekilde sürdürerek ‘Değişen, Gelişen ve Güzelleşen’’ Altınözü’ne yakışır işler yapmayı hedeflediklerini söyledi.


Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, 2020 yılını değerlendirip 2021 ile ilgili umut dolu mesajlar verdi. Başkan Sarı, tüm zorluklara rağmen 2020’de yıl boyunca Altınözü’nün geleceğini inşa edecek pek çok önemli çalışmaya imza attıklarını söyleyerek Altınözü’ne yakışır işler yapmayı hedeflediklerini söyledi.

 

“Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 salgınıyla, doğal afetlerle, ekonomik sıkıntılarla mücadele ettiğimiz bir yılı geride bırakıyoruz” diyen Sarı, “2020 yılı, tüm dünyada Covid-19 pandemisinin gölgesinde geçti. Çin’den başlayıp hızla dünyanın her yerine yayılarak, küresel ekonomiyi ve toplumsal yaşamı derinden etkileyen pandemi sınavında, uluslararası pazarlarda çok ciddi daralmalar yaşanırken ülkemizin erken dönemde aldığı tedbirlerin faydasını gördük ve Türkiye, bu sınavı diğer ülkelere kıyasla nispeten daha az kayıpla geçirmeyi başardı. Dolayısıyla bu süreçten ülkemizin güçlenerek çıkacağına ve 2023 hedefleri doğrultusunda kutlu yürüyüşüne kaldığı yerden devam edeceğine inanıyorum. Biz de bu süreçte Altınözü Belediyesi olarak, bir yandan pandemi ile mücadelede 7-24 esasıyla her türlü önlemi titizlikle uygulayıp vatandaşlarımızın sağlığını koruyacak çalışmaları kararlı bir şekilde sürdürdük, diğer yandan da kentimizi kalkındıracak ve geleceğe taşıyacak projelerimize aynı kararlılıkla devam ettik. Sosyal dayanışmanın en güzel örneklerinin sergilendiği kentimizde ortaya koyduğumuz çalışmalarda, Altınözü’nün her yönüyle daha yaşanabilir bir kent olması için çaba gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz. Tüm amacımız, Altınözü’nün sahip olduğu büyük potansiyeli her yönüyle ortaya çıkarıp kentimizi önce ülkemizde, daha sonrasında dünyada hak ettiği noktalara taşımaktır. 2021’de de bunun için çalışmaya ve hizmet vermeye devam edeceğiz. Ülke olarak, 2020’de yaşadığımız tüm olumsuzluk ve sıkıntılarla bir daha karşılaşmamak umuduyla başta Altınözülü hemşerilerimin olmak üzere tüm vatandaşlarımızın ve aziz milletimizin yeni yılını kutluyor; 2021’in herkes için sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl olmasını diliyorum.”