Bayram tatilinde Altınözü’ne davetlisiniz

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, tüm vatandaşları Kurban Bayramı tatilinde Altınözü’nün güzelliklerini görmeye davet etti. 9 Temmuz Cumartesi günü başlayacak olan bayram tatili, bayramın 4’üncü günü olan 12 Temmuz Salı günü sona erecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada Kurban Bayramını takip eden günler ile 15 Temmuz arasındaki Çarşamba ve Perşembe günleri idari izin kapsamına alınacağı ifade edildi. Buna göre kamu çalışanları bayramda 9 günlük tatil yapacak. Özel sektör çalışanları ise 13 Temmuz Çarşamba günü iş başı yapacak.
Bayram tatilinde tüm vatandaşları ilçeye davet eden Altınözü Belediye Başkanı Sarı, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra 15 Temmuz Mili İrade Parkı’nda yer alan ve birer cazibe merkezi haline gelen tesisleriyle de Altınözü’nün ziyaretçilerini beklediğini ifade etti.
BAŞKAN SARI’DAN BAYRAM MESAJI
Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Sarı mesajında, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Başkan Sarı, “Toplumsal birlikteliğin samimiyetle yaşandığı, ortak değerlerimizin hatırlandığı bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın huzurunu hep birlikte yaşıyoruz. Küskün ve dargınları barıştıran, umutları canlandıran, tüm İslam alemini kaynaştıran ve bütünleştiren bayramlar, sosyal huzurumuzu da pekiştiren manevi değeri yüksek olan anlamlı günlerdir. Bayramlarımız, millet olma şuuruna ermenin, ortak değerlerimizi güçlendirmenin ve aramızdaki bağları geliştirmenin de vesilesidir. Değerli hemşerilerimle birlikte bir bayramı daha yaşayacak olmanın mutluluğu ve heyecanı içerisindeyim. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramı’nızı en içten duygularımla tebrik ederim. Bayramın milletimize, memleketimize ve hemşerilerimize hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi.
ALTINÖZÜ’NDE BAYRAMLAŞMA PROGRAMI BELLİ OLDU
Kurban Bayramı dolayısıyla 10 Temmuz Pazar günü saat 17.00’da Altınözü Kaymakamlığı önünde bayramlaşma programı düzenlenecek. Kutlama programına ilçe protokolünün yanı sıra vatandaşlar da katılım gösterecek.