Başkan Sarı’nın ev sahipliğinde ilçeye yapılacak hizmetler konuşuldu

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’nın ev sahipliğinde AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü İsmail Ceylan, Hatay İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali İhsan Körpeş, Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, DSİ 63’üncü Şube Müdürü Aykut Tarhan, muhtarlar, meclis üyeleri, teşkilat üyeleri, STK temsilcileri ve kanaat önderlerinin katılımlarıyla değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda yapımı devam eden hizmetler, sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu.

DEPREMİN ACISI DÜN GİBİ TAZE

Toplantının ardından heyet Tepehan’daki alana giderek depremde yarılan araziyi inceledi.  Depremin yarattığı yıkımın önemli simgelerinden biri olan arazide yapılan inceleme hakkında konuşan Başkan Sarı, “6 Şubat depreminde zeytin bahçesini ikiye bölen 30 metre derinliğinde ve yaklaşık 400 metre uzunluğundaki göçüğü yerinde inceledik.  Acısını hâlâ dün gibi yüreğimizde hissettiğimiz depremde vefat eden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim böyle bir afeti bir daha göstermesin inşallah” dedi.

YOLAĞZI VE YUNUSHAN’DA KÖY EVLERİ YAPIMINA BAŞLANIYOR

Daha sonra Yolağzı ve Yunushan Mahallelerine giden Başkan Sarı ve beraberindekiler kısa sürede yapımına başlanacak köy evleri proje alanlarında incelemelerde bulundu. Başkan Sarı, arsa sorunu çözülen diğer mahallelerde de konutların bir an önce tamamlanarak hak sahiplerine teslim edileceğini ifade etti.