Başkan Sarı’dan yol, hastane ve enstitüyle ilgili önemli açıklamalar!

Başkan Sarı’dan yol, hastane ve enstitüyle ilgili önemli açıklamalar!
Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, ilçeye kazandırılan ve kazandırılması planlanan hizmetlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Yerel ve genel siyaset arenasında ilçenin daha da gelişmesi için çalıştıklarını ifade eden Başkan Sarı, “Yerelde ve genelde üzerimize ne düşüyorsa mesai mefhumu gözetmeden çalışarak ilçemize hizmet kazandırmaya çalışıyoruz” dedi.
Devam eden projeler hakkında bilgi veren Başkan Sarı, Altınözü Antakya Karayolu’nda kangren haline gelmiş bu sorunun çözümü için önemli bir aşama kaydedildiğini aktardı. Başkan Sarı, “Altınözü-Antakya karayolu yıllardır hep kangren olan hep üzerinde en hassasiyetle durduğumuz konularımızdan bir tanesi.
İKİNCİ ETAP İHALESİ İÇİN GERİ SAYIM
Pandemi nedeniyle ki bu sadece Türkiye ile ilgili değil, bütün dünyayı kasıp kavuran bir bela vardı. Covid’ten dolayı bir gecikme oldu ama boğaza kadar olan kısmının zaten ihalesi yapılmış. Şu an müteahhit firmamız orada, hızlı bir şekilde çalışıyor. Çalışmalarına devam ediyor ve ikinci etabı da Allah'ın izniyle 2023’ün ikinci yarısına kalmadan ihale sürecine getireceğiz. Bu en acil olması gereken işlerden bir tanesi. Altınözü Karbeyaz yolumuzun birinci etabı bitti, ikinci etabına yine hızlı bir şekilde devam ediyoruz” diye konuştu.
İLÇEYE 75 YATAKLI HASTANE KAZANDIRILACAK
Altınözü’ne kazandırılacak yeni hastaneyle ilgili de konuşan Başkan Sarı, “Hastanemiz hayırlı uğurlu olsun. Ankara'ya gittiğimizde şu an itibariyle 75 yataklı bir hastane yatırım programına alındı. 2023 yılında yine hastanemizin mevcut alanında yenisi yapılacak. Yenisi yapıldıktan sonra eskisini ortadan kaldırmak kaydıyla 25 bin dönümlük bir alana ilçemize güzel bir hastane kazandırıyoruz. Daha önce hastaneyle ilgili arsasını tahsis eden onu hibe eden başta Karma Esnaf Odası Başkanımız Mehmet başkana ve ailesine teşekkür ediyorum. Özellikle onların büyük bir katkıları var” dedi.
ENSTİTÜ MART AYINDA TAMAMLANACAK
Zeytincilik Araştırma Enstitüsü’nünde çalışmaların büyük bir hızla sürdüğünü aktaran Başkan Sarı, Mart ayını işaret etti. Başkan Sarı, “Yaklaşık 4-5 yıldan beri üzerinde hassasiyetle durduğumuz Türkiye'nin ikinci büyük Zeytincilik Araştırma Enstitüsü’nün binası görüyorsunuz. Hemen çevre yolunda eski cezaevinin yerinde büyük bir risk alıp biz belediye olarak yerel yönetimler olarak bütün ihalesini uygulamasını her türlü şeyle tamamen bizler üstlenerek inşallah yine Mart ayında ilçemize, memleketimize teslim edilmek üzere imalatı bitmiş olacak. Bu da Türkiye'nin ikinci zeytincilik araştırma enstitüsü olarak buraya kuruluyor. 11 ilimizi ihtiva edecek zeytin ve zeytincilik ile ilgili her türlü iş ve işlemler buradan yapılacak. Allah hayırlı uğurlu etsin” açıklamasını yaptı.