Altınözü’nde prefabrik işyeri tahsisi için başvuru süreci başlıyor

Altınözü’nde prefabrik işyeri tahsisi için başvuru süreci başlıyor
Altınözü Kaymakamlığı koordinesinde, Altınözü Belediyesi’nin karşısında ve Altınkaya Kavşağında prefabrik işyeri tahsisi yapılacak. Başvurular, 06 Nisan Perşembe günü saat 09:00’da başlayacak 16 Nisan Pazar günü saat 16:00’da sona erecek. Başvurular Altınözü Kaymakamlığı bahçesinde kurulan AFAD çadırında yapılabilecek. Başvuruların talep sahibi esnaf ve tacir tarafından şahsen veya varsa noter tasdikli vekaletname ile vekili tarafından yapılabileceği ifade edildi.
BAŞVURU ŞARTLARI:
Altınözü Kaymakamlığı başvuru şartlarıyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Deprem öncesinde, Antakya Ticaret ve Sanayi Odasına, Altınözü, Antakya, Defne Esnaf ve Sanatkârlar Odalarından birine kayıtlı olmak ve fiilen çalışır durumda olmak,
İşyerinin depremde tamamen yıkılmış, acil yıkılacak, ağır hasarlı veya orta hasarlı olması. (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından kontrol edilecektir.)
Tahsis tarihinden itibaren en geç 3 iş gününde, mesleği icra etmeye yönelik mal, malzeme ve dükkân için ekipmanı yerleştirerek tahsis edilecek işyerini derhal faaliyete geçirebilir durumda olmak.
Tacir ve esnaflarımız farklı lokasyonlardaki Prefabrik işyerlerinden sadece 2 lokasyondaki İşyerleri için tercihte bulunabilecekler, kura neticesi sadece 1 işyeri için hak sahibi olabileceklerdir.
Başvurular ve tahsis işlemleri İlçe Kaymakamı tarafından görevlendirilen “Tahsis Komisyonu” tarafından yürütülecektir.
Başvuruların, Prefabrik İşyerlerindeki başvurular Noter huzurunda Kaymakamlığımızca ilan edilecek tarihte kura çekilişi yapılacaktır. Çekilişte isimleri çıkmayan esnaf ve tacirlerin ikinci tercih lokasyonuna göre Noter huzurunda yapılacak çekilişle yeniden değerlendirilecektir. Her esnaf veya tacire sadece 1 adet Prefabrik İşyeri tahsis edilecektir.”