Altınözü’nde 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı Düzenledi

Altınözü Belediyesi Konferans Salonu’nda 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı düzenledi. Altınözü Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından gerçekleştiren programa Altınözü Kaymakamı Mehmet Sert, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, ilçe protokolü, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Altınözü Belediye Başkan Rıfat Sarı, sözlerine “Allah bir daha bu memlekete İstiklal Marşı yazdırmasın” diyerek başladı. Başkan Sarı, “Milli mücadele ruhunu ve Türk Milletimizin vatan sevgisini en güzel şekilde ortaya koyan İstiklal Marşı’mızın Kabulü’nün 103. yıldönümünde, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy‘u ve İstiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum. 12 Mart 1921 istiklâl Marşının Kabulü kutlu olsun” dedi.

Programın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Başkan Sarı, düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrencileri tebrik etti. Başkan Sarı, “Bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy olmak üzere istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Programın sonunda, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül verildi.