Share

Altınözü Belediyesi ve Altınözü Kaymakamlığı'nın ev sahipliğinde Gaziler onuruna verilen kahvaltı etkinliği Altınözü Belediye parkında gerçekleşti.

ALTINÖZÜ GAZİLER GÜNÜ’NDE TEK YÜREK OLDU

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “GAZİ” ve “MAREŞAL” unvanlarının verildiği gün olan 19 Eylül Gaziler günü Altınözü ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Tacettin Sürmeli parkında bulunan Atatürk anıtı önündeki çelenk sunma töreni ile başladı. Buradaki törene Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Altınözü Garnizon Komutanı P. Ütğm. Gürcan Işık, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Piyade Üsteğmen Gürcan Işık, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Abdi Üçkuyu, İlçe Emniyet Amiri Dinçer Dinsever Kaplan, kurum müdürleri, STK temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Atatürk anıtına garnizon komutanlığı, kaymakamlık ve belediyenin çelenlkleri bırakıldı.

IŞIK: TÜM GAZİ VE ŞEHİTLERİ MİNNETLE ANIYORUM

Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Altınözü Garnizon Komutanı P. Ütğm. Gürcan Işık yaptı. Işık konuşmasında, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e gazilik ve mareşallik unvanının verilişinin 96. Yıldönümünde devletimizin bütünlüğü yönünde şehitliğe niyet eden ve gazilik mertebesine ulaşan gazilerimizi saygıyla anıyorum. Milletimizin bekası için uzuvlarını kutsal vatan topraklarına armağan eden gazilerimizi asla unutmayacağız. Vatanın bütünlüğü mücadelesinde kahraman gazilerimizden aldığımız ilhamla geçmişte olduğu gibi gelecekte de her türlü tehlikede rehber edineceğiz. Gazilerimiz için yapılacak hiçbir şey onların vatanımız için yaptıklarının yanında yetersiz kalacaktır. Gaziler günü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyor, şehit ve gazilerimizin değerli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

GAZİLER PROTOKOL İLE KAHVALTI YAPTI

Altınözü’nde göreve geldikleri günden bu yana kültürel değerleri sahiplenmesiyle takdir toplayan Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’nın ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonun ikinci ayağı olan Gaziler onuruna verilen kahvaltı etkinliği Altınözü Belediye parkında gerçekleşti. Parkta düzenlenen etkinlikte gaziler Altınözü protokolü ile beraber kahvaltı yaptılar. Gazilerin arasına oturan Kaymakam Uygur ve Başkan Sarı gazilerle bol bol sohbet ettiler. Burada gaziler de kısa konuşmalar yaptılar. Bir gazi söylediği şarkı ile etkinliğe katılanlara duygu dolu anlar yaşattı.

UYGUR: BU MİLLETİN MENSUBU OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM

Burada kısa bir konuşma yapan Kaymakam Uygur duygularını şu sözlerle dile getirdi, “Bugün Gaziler günü olarak kutlanıyor. Çanakkale’de görev yaptığım dönemde Avustralya’lılar biz millet olma bilincine çanakkale’de ulaştık dediklerine şahit oldum. Bizim için savaş yaşam biçimidir. 1000 yıldır bizim milletimiz bu topraklarda yaşamanın bedelini ödemiştir. Bizden sonrakiler de bu bedeli ödeyeceklerdir. Türkiye’nin hemen her şehrinde her köyünde gazi ve şehitler var. Altınözü’nde 34 gazi var. Garnizon komutanlığımızla beraber şehitler kitaplığında gazi ve şehitlerimize yer vereceğiz. Biz bu milletin mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. Bugün burada kendilerini ağırladık. En yakın dönemde de kendilerini bizzat ziyaret edeceğim. Bu vesileyle herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Etkinlik günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 

 

Oluşturulma Tarihi : 19.09.2017