Share

İlçemiz Hanyolu Mahallesinde “Altınözü Avcılar ve Atıcılık Spor Kulübü Derneği” tarafından düzenlenen “7. Geleneksel Tek Kurşun ve Trap Atışı” yarışması yoğun katılımla gerçekleşti.

llçemiz Hanyolu Mahallesinde  “Altınözü Avcılar ve Atıcılık Spor Kulübü Derneği” tarafından düzenlenen “7. Geleneksel Tek Kurşun ve Trap Atışı” yarışması yoğun katılımla gerçekleşti.
 
            Yarışmaya, Kaymakam Bülent UYGUR, Belediye Başkanı Rıfat SARI, Jandarma Komutanı J. Ütğm. Bekir ANBAR, Emniyet Amiri Dinçer Dinsever KAPLAN, AKP İlçe Başkanı Tahir ZÜMRE ve Altınözü Avcılar ve Atıcılık Spor Kulübü Derneği Başkanı Murat KÖLEOĞLU ve çevre İl ve İlçelerden birçok vatandaş katıldı.
 
            Tek Kurşun ve Trap atışları Amatör ve Profesyonel olmak üzere 2 grup halinde yapıldı.
 
            Tek Kurşun ve Trap Atışında Kaymakam UYGUR ve Başkan SARI’da  bir kaç atış yaparak Avcılar kadar marifetli olduklarını gösterdiler.
 
            Kaymakam UYGUR; “Doğayı yok etmemek için avcılık kurallarına uygun bir şekilde yapılması gerekiyor. Avcılarımıza şimdiden kazasız belasız bir av sezonu diliyorum. İlçemiz ve çevre İlçelerden katılan tüm yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.
 
            Başkan SARI ise; “Bu tür organizasyonları düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yarışmacı arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.
 
            “Altınözü Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Derneği” Başkanı Murat KÖLEOĞLU yaptığı konuşmada; “Avcılık ve atıcılıkla uğraşan tüm doğa sever sporcuların kendi aralarında tanışıp kaynaşmasını ve dayanışmasını sağlamak ve aynı zamanda kötü uğraş ve alışkanlıklardan gençlerimizi uzak tutup, atıcılığa özendirmek gibi amaçlarla düzenlemekteyiz. Bu yıl 7 ncisini düzenlemiş olduğumuz “Tek Kurşun ve Trap Atışı” müsabakamıza, Adana, Osmaniye gibi illerden birçok sporcu katılmıştır. Yarışmalarda şampiyon olan tüm arkadaşlarımızı kutluyorum" dedi.
 
            İlçe Jandarma Komutanlığı’nın güvenlik önlemleri nezdinde gerçekleşen yarışma etkinliği final atışları ve ödül töreni ile son buldu.
 
Oluşturulma Tarihi : 24.07.2017