Share

ALTINÖZÜ MEHMETÇİK İÇİN TEK YÜREK!

ALTINÖZÜ MEHMETÇİK İÇİN TEK YÜREK!

 

Suriye’nin İdlib bölgesinde yürütülen Bahar Kalkan’ı Harekatı’nda şehit olan kahraman Mehmetçiklerimizin ruhuna Altınözü Kaymakamlığı, Altınözü Belediyesi ilçede bulunan 48 mahallenin muhtarları tarafından “Kuran’ı Kerim tilaveti ve Hatim Duası” programı düzenlendi. İlçe protokolünün tam kadro hazır bulunduğu programa Altınözü’lü vatandaşlar yoğun bir ilgi gösterdi. Altınözü 15 Temmuz Milli İrade Parkı’nda gerçekleştirilen programda Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı birer konuşma yaptı.


Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, “Suriye’de onuncu yılına giren bir savaş var. Mazlumların üzerine varil bombalarının atıldığına şahit olduk. Kadınların, çocukların ayrım yapılmaksızın hedef alındığını gördük. Ama şunu da biliyorduk, bu savaşı bitirecek olan Türk Silahlı Kuvvetleriydi. Ülkemizin birliği, bütünlüğü için bu savaşı karşı topraklarda vermemiz gerekiyordu. Evlatlarımız Suriye’de büyük bir mücadele içinde” dedi. Uluslararası siyasetin Türkiye’nin elini kolunu bağladığına vurgu yapan Kaymakam Uygur, “İçimiz yanıyor. Şehitlerimiz geldi. Alkışlayarak askere gönderdiğimiz askerlerimizi toprağa verdik. Her bir şehit ailemiz vatan sağ olsun dediler. Hepsine şükranlarımızı sunuyoruz. Mustafa Bayrakdar kardeşim, Karbeyaz Mahallemizin ilk şehididir. İnşallah Karbeyaz ilk ve ortaokulunun ismi Mustafa Bayrakdar, ilkokulu ve ortaokulu olarak değişecek. Her zaman şehit ve gazi ailelerinin yanında olacağız” dedi.


KAYMAKAM BÜLENT UYGUR:


Provokasyon uyarısı da yapan Kaymakam Uygur, “Sosyal medya denilen mecrada çok sayıda asılsız ve kirli bilgi var. Her gördüğünüz bilgiye inanmayın. Hepimizin sağduyu içinde hareket etmesi gerekiyor. Sakın ola ki tahriklere provokasyonlara gelmeyin. Bugün Suriyeli kardeşlerimizle bir araya geldik, toplantı yaptık. Onlardan da hassasiyet beklediğimizi söyledik. İnşallah, Mehmetçik bölgede huzuru sağladığında onlar da evlerine döneceklerdir. Bu meydanı dolduran hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Şehitlerimizin ruhu şad olsun. Gazilerimize uzun ömürler diliyorum” dedi.


“HEPİMİZ BAYRAĞIN ALTINDAYIZ”


Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, “Bugün burada parti, düşünce, dil, din, ırk ayrımı yapmaksızın vatan sevgisi için bir arada toplandık. Hepimiz bu şanlı bayrağın çatısı altındayız. Ve inşallah ilelebet böyle kalacağız. Bu zorlu süreçte dualarınıza ihtiyacımız var. Bu vatana bu topraklara kim yan gözle bakarsa o gözleri oyacağız. Bu da vatandaşlarımızın vatanseverliği, sevgisi ve birliği ile olacaktır. Şehit ailelerim her zaman emrinizdeyiz. İlçedeki tüm kurumlarımıza 7-24 ulaşabilirsiniz. Şehitlerimizin kanımızı yerde bırakmayacağız. Ve son olarak şunu söylemek istiyorum. Nice güneşler batsa da bu hilal asla inmeyecek, indirilemeyecektir” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından hatim duasını yapmak üzere ilçe vaizi Ali Bahadır Özdemir, Yasin ve Fetih surelerini okumak üzere, Cuma Keremoğlu, İbrahim Marmara, Necmettin Aydın, Cemil Bayrak ve Mustafa Okutucu sahneye geldi. Okunan dualarının ardından program sona erdi.

 

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 06.03.2020