Share

Başkan Sarı'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Başkan Sarı 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramı Nedeniyle Kutlama Mesajı Yayınladı.
Başkan sarı yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi : ”Ulusal Kurtuluş Savaşımıza, Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin oluşumuna, Türkiye Cumhuriyeti`nin kuruluşuna giden yolda 19 Mayıs 1919 tarihinin çok önemli bir yeri vardır.Türk Milletinin yeniden şahlanışının timsali olan 19 Mayıslar,Türk Milleti var olduğu sürece büyük bir coşku ile kutlanacaktır.Ülkemizin onur ve gurur kaynağı olan gençlerimiz ise her zaman ulusumuzun güvencesi olacaktır. 
 
Bir millet,gençlerini iyi yetiştirebildiği ve onlara, kendilerini ispat edecek imkânlar sunabildiği sürece ilerleyebilir. Çünkü bugün bizlerin bulunduğu konumlara yarın gençlerimiz geleceklerdir.İşte bu nedenle gençlerimize yaptığımız her hizmet, aslında ülkemiz geleceğine yapılmış birer yatırım olarak değerlendirilmelidir.
 
Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyet`imizi omuzlarında yükseltecek olan gençlerimize her zaman güvendik ve güvenmeye devam edeceğiz.
Ülkemizi,Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine ancak ve ancak gençlerin taşıyacağını belirten Sarı gençlere şu sözlerle seslendi : “Sevgili gençler  üsteleneceğiniz kutsal emaneti korumak daha da yüceltmek için sizlerde çok çalışmalı kendiniz çok iyi yetiştirmelisiniz.Sizlerin milli ideallerin peşinden kararlılıkla giden,vatanını seven ,ahlaklı,özverili,bireyler olarak yetişmemiz en büyük arzumuzdur.Bugün Türkiye; yarınlarına güvenle bakan,umutları ve hedefleri olan ,tarihi parlak ,geleceği aydınlık bir ülkedir. Devletimiz ve milletimiz her zamankinden daha güçlüdür.Bugün gösterdiğimiz çabalar,geleceğimizin teminatı siz gençlerimize daha güçlü ve müreffeh bir ülke bırakmak içindir.
Bu duygu ve düşüncelerle;vatanımızın devleti ve milleti ile bölünmez bütünlüğü aziz milletimizin bağımsızlığı huzur ve refah için canını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi  merhum gazilerimizi ve başta gazi  Kemal Atatürk olmak üzere tüm milli mücadeler kahramanlarımızı rahmet minnet ve şükran yad ediyor  başta sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ,Gençlik ve spor bayramını kutlarım.”
Oluşturulma Tarihi : 19.05.2019