Share

Altınözü Belediye Meclisi toplandı

Komisyonlar tamam

 Altınözü Belediye Meclisi, yaptığı ilk oturumda kanunlar gereği İhtisas Komisyonlarını belirledi. İmar Komisyonu, Türlü İşler Komisyonu ve Palan-Bütçe Komisyonlarını belirleyen meclis üyeleri, başkan vekillerini, encümen üyelerini ve meclis katip üyelerini de belirledi.

 Altınözü  Belediye Meclisi yaptığı ilk toplantıda organ seçimlerini yaptı. Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’nın başkanlığında toplanan belediye meclisi ilk olarak başkan vekillerini belirledi. Verilen önergelerin ardından yapılan oylamada Başkan Sarı’nın 1. Vekili Abdulhamit Dönmez, 2. Vekilide Yılmaz Mustafa Yüce oldu.

Meclisin katip üyeliklerine de Hamza Türkmen ve Fatih Bozoğlan seçilirken, yedek katip üyeliklerine de Ali Bozkurt ile Veysel Temizkan seçildi. Belediyenin encümen üyeliklerine de Hülya Aydın ile Bona Gürkan seçildi.

İMAR KOMİSYONU ÜYELERİ BELİRLENDİ

Başkan vekillerinin, katip üyelerin ve encümen üyelerinin seçilmesinin ardından ihtisas komisyonlarının belirlenmesine geçildi. İlk olarak ihtisas komisyonlarından İmar Komisyonu’nun üye seçimi yapıldı. Yapılan seçimler sonucunda belediye meclis üyelerinin oyları ile İmar Komisyonuna Hamza Türkmen, Aytaç Ünal, Bereket Karaca, Veysel Temizkan ve Mustafa Hacımahmutoğlu seçildi.

TÜRLÜ İŞLER KOMİSYONU

Yapılan oylama ile İmar Komisyonunun üyelerini belirleyen belediye meclisi ardından Türlü İşler Komisyonunun üyelerini belirledi. Yapılan oylama sonucunda da Türlü İşler Komisyonu Yunus Cihanoğlu, İzzettin Bayrakçı, Hikmet Tuzluoğlu, Bekir Güler ve Abdulkadir Alkan’dan oluştu.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNA 5 İSİM

Altınözü Belediye Meclisinde son olarak belirlenen komisyon ise Plan ve Bütçe Komisyonu oldu. Yapılan oylamada Plan Bütçe Komisyonu üyeliklerine Yılmaz Mustafa Yüce, Safi Kılıç, Cevri Yalçın, ali Bozkurt ve Ahmet Fansa, Plan ve Bütçe Komisyonu’nun üyeleri oldular.

Oluşturulma Tarihi : 11.04.2019