Share

Altınözü ve Zeytin Cafe&Restaurant’a hayran kaldılar

Altınözü ve Zeytin Cafe&Restaurant’a hayran kaldılar

Bu yıl Altınözü ilçesinde 2. düzenlenen  Zeytin ve Zeytinyağı Festivali kapsamında hizmete giren Altınözü Belediye binası ve 3 yıldır tüm vatandaşlara en kaliteli hizmetin sunulduğu Zeytin Cafe&Restaurant ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

Hatay içinden ve dışından binlerce kişinin katıldığı festivalde misafirler Altınözü’nün doğal güzelliklerine, zeytinine ve zeytinyağına hayran kalırken geleneksel mutfak yemekleriyle Zeytin Cafe&Restaurant’ın kendilerine sundukları birbirinden güzel lezetlerle karnını doyurdu.

GÜNLÜK 2 BİN KİŞİYE YEMEK

Zeytin Cafe&Restaurant’ın İşletme Müdürü Hasan Sarı, Altınözü Haber Gazetesine yaptığı özel açıklamasında festival kapsamında günlük bin kişiye yemek ikramında bulunduklarını belirtti. Yani bu bizim verdiğimiz ortalama bir rakam. Hem yarışmacı arkadaşları hem misafirleri ağırladık. Döner ikramımız oldu, kağıt kebabı, zeytinyağıl yemekeler. Misafirler sadece festival kapsamında eğlenmedi aynı zamanda geleneksel lezzetimizi tatmış oldu. Biz güzel menüler hazırlamaştık. Misafirlerin bir çoğu bize dönüş yaptı felecek yıl yine festivale geleceklerini ve aynı lezzetleri tatmak istediklerini aktardılar. Geri dönüşler içinde özelikle bir belediye tesisin bu kadar hijyen ve kaliteli oluşuna hayran kaldılar. Burası Altınözü Belediyesi’ne ait bir işletme. Misafirlerd şeşırdı bir belediye tesisinde bu kalitenin yakalanmasından dolayı. Bizde en iyi şekilde birada 20 personelimizle onlara hizmet etmeye çalıştık.

HATAY AK BELEDİYECİLİK İLE TANIŞMALIDIR

 Festivale katılanlar arasında yer alan  AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler, festivalin Hatay’ın tanıtımına büyük katkı sağladığını belirtti. Ancak dışarıdan gelen misafirlerin daha güzel bir Hatay görmesi için AK Parti Belediyeciliğinin olması gerektiğini söyledi.

Altınözü Belediyeciliğinin örnek gösterildiğini ifade eden Güler, şunları kaydetti:

“Altınözü AK Belediyeciliğin en güzel örneklerinden birisidir. Tüm Hatay’a örnek olacak çalışmalarla 5 yıl içinde yıldızını parlatarak Hatay’ın gözbebeği olmuştur. Çalışmalarından ve gayretinden dolayı Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’yı kutluyorum” dedi.

ALTINÖZÜ ÖRNEK BİR BELEDİYE

 İl Başkanı İbrahim Güler konuşmasında Mart ayında yapılacak mahalli idareler seçimi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin mutlaka AK belediyecilikle tanışması gerektiğini kaydeden Güler, CHP’li Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile Hatay’ın hiçbir ilerleme kaydedemediğini söyledi. AK belediyeciliğin en güzel örneğinin Altınözü olduğunun altını çizen Güler, “Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, gerçekleştirdiği hizmetlerle övgüye layıktır. İçinde bulunduğumuz bina ve konferans salonu tüm ilçe belediyelerine örnek olmalıdır. Vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti sunan Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı’yı bir kez daha kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı da yaptığı konuşmada bu hizmetlerin Altınözü’ne kazandırılmasında desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti Hatay İl Başkanı İbrahim Güler’e ve tüm çalışanlara teşekkür etti. Altınözü Belediyesi konferans salonundaki programın ardından katılımcılar onuruna Zeytin Cafe&Restaurant’ta akşam yemeği düzenlendi. AK Parti heyeti Zeytin Cafe’ye hayran kaldıklarını ifade etti. 2. Altınözü Zeytin ve Zeytinyağı Festivali kapsamında oluşturulan Zeytin Festivali Komitesi, Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur Başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Altınözü Belediyesi Başkanı Rıfat Sarı, Altınözü Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Çağlar Kaya, Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Müdürü Ziraat Yüksek Mühendisi Sabahattin Abay, MKÜ Altınözü Tarım Bilimleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Erdal Dağıstanlı, Altınözü İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Güner, Altınözü Halk Eğitim Merkezi Müdürü Eren Bayırlı, Altınözü İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ahmet Zümre, Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezi Kamp Sorumlusu Halit Özbek, Altınözü Ziraat Odası Başkanı Şemsettin Orçin, Çiftçi Serra Nalçabasmaz, Çiftçi Mihail Papas, Çiftçi Aşkın Demir ve Kenan Yurttagül komite üyeleri olarak hazır bulunduğu toplantıda, İlçe Belediye Başkanı ve Komite Üyeleri sırasıyla söz alarak fikir alış verişinde bulundular.

Oluşturulma Tarihi : 15.11.2018