Share

Altınözü yolları modernize ediliyor

Altınözü yolları modernize ediliyor

Yolağzı ve Sivrikavak ile Hacıpaşa ve Bohşin Mahalleleri arasındaki bağlantı yolunda, Yol Genişletme ve İyileştirme Çalışmaları sonrası, sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı. Konuyla ilgili Altınözü Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, “Mersin Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü tarafından Hacıpaşa ve Bohşin Mahalleleri arasında toplam uzunluğu 13,6 Km'lik bağlantı yolunda altyapı ve stabilize çalışması sonrası, 6 Km'lik kısmında asfalt çalışmaları tamamlandı. Hacıpaşa ve Bohşin Mahalleleri arasında toplam uzunluğu 13 kilometre, genişliği 11 metre olan yolun çalışmaları devam ediyor.13 kilometre uzunluğundaki yol 3 metre genişlikten 11 metre genişliğine çıkarılmış olup yolda altyapı ve stabilize çalışmaları sonrası 6 Km’lik kısımda asfalt çalışmaları tamamlandı. Ayrıca Yolağzı ve Sivrikavak Mahallelerimiz arasında Hatay Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı ve Altınözü Belediyesi tarafından 3,5 km’lik bağlantı yoluna sıcak asfalt çalışması tamamlandı” denildi.

UYGUR: 6 KM’LİK KISIMDA ASFALT ÇALIŞMALARI TAMAMLADI

Yapılan yol çalışmalarını değerlendiren Kaymakam Bülent Uygur; “Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü tarafından Hacıpaşa ve Bohşin Mahalleleri arasındaki yolun standardının iyileştirilmesi ve genişletme çalışmalarında çalışmalar hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Hacıpaşa-Bohşin yolunda alt temelin sağlamlaştırılması, platform yükseltmesi, viraj kesme ve eğimlerin kısaltılması sonucunda 6 Km’lik kısımda asfalt çalışmaları tamamladı. Yıllardır ihmal edilen yollarımızın iyileştirilme çalışmalarını yapıyoruz. Yıllardır mahallemizde devam eden sıkıntılarımız artık son buluyor. Bu yollara biz başladık ve devam ettiriyoruz. Bu yolumuzun yapımında emekleri geçen Mersin Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü teşekkürlerimi iletiyorum. Yolumuz Altınözü’lü vatandaşlarımıza hayırlı olsun. Bugün baktığımızda Yolağzı ve Sivrikavak Mahallesi başta olmak üzere, birçok mahallemiz yeni yollara kavuştu. Değişen, Gelişen ve Güzelleşen Altınözü ilçemizde, Hatay Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı, Mersin Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü İlçe Belediyemiz işbirliği ile yollarımız yapılıyor. Belediye Başkanı Rıfat SARI ile birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz. Yaptığımız hizmetlerin karşılığında halkımızın duası ve teşekkür etmeleri bizleri mutlu ediyor” dedi.

SARI: İLÇEMİZİN DÖRT BİR YANI GÜZELLEŞİYOR

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, “ Değişen, Gelişen ve Güzelleşen Altınözü ilçemizde bağlantı yollarımızın asfaltlama çalışmalarına ara vermeden devam ediyoruz. Mahallelerimizde sorunsuz ulaşım için yol genişletme ve asfaltlama çalışmaları yapıyoruz.İlçemizin dört bir yanındaki yollar yenileniyor. Yol çalışmaları bizim en önemli önceliğimiz. İlçemizde yolu bozuk olan cadde ve sokağımız kalmayana kadar çalışmalarımız devam edecektir. Belediyenin imkânları elverdiği ölçüde ilçe merkezine bağlı her mahallenin daha iyi imkânlara kavuşması için uğraş veriyoruz. Her zaman ifade ediyoruz, hizmette önceliğimiz her zaman yoldur. Yol olmadan hiçbir hizmetin sağlıklı bir şekilde yapılması mümkün değildir. Bu kapsamda ihtiyacı olan acil bölgelere anında müdahale ediyor ve yeni yollar hızlı bir şekilde açılmaya ve asfaltlanmaya devam ediliyor Bütün çalışmalarımız daha yaşanabilir ve daha güzel Altınözü içindir” dedi

Oluşturulma Tarihi : 04.10.2018