Share

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, on bir ayın sultanı Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, on bir ayın sultanı Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Manevi değerleri yaşatmaya önem veren Altınözü Belediyesi paylaşma, birlik ve beraberlik duygularının yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayında Altınözlüleri aynı sofrada buluşturmaya devam edecek.


Başkan Sarı mesajında On bir ayın sultanı olan ve Müslümanların büyük bir özlemle beklediği Ramazan-ı Şerif’in tüm bereketi ile yüreklere mutluluk ve manevi coşkular getirdiğini ifade söyledi.

Ramazan ayının tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesi dileğinde bulunan Sarı, “Af, mağfiret ve bereket ayı olan, ‘Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş’ olarak müjdelenen Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

“Manevi duyguların yoğun bir şekilde yaşandığı on bir ayın sultanı Ramazan ayına kavuştuk” diyen Sarı, Ramazan ayının, dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşlik duygularının pekiştirildiği günler olduğunu hatırlattı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında her gün farklı mahallelerde vatandaşlara Ramazan coşkusunu yaşatmak için hazırlıklarını tamamladıklarını ifade etti.

Sarı: “Bu ayda insanlar tuttukları oruçlarla hem bedenlerinin şükrünü yapmış hem de aç ve yoksulların halini daha iyi anlamış olurlar. Bu nedenle Ramazan paylaşma ve dayanışmaya vesile olan bir aydır. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan Ayı’nın şehrimize, ülkemize ve İslam Alemi’ne hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

Oluşturulma Tarihi : 15.05.2018