Share

Hatay'ın Altınözü ilçesi Babatorun Mahallesi'nde yaşayan Kore Gazisi Şerif Sözer askeri törenle Babatorun Mezarlığına defnedildi.

Altınözülü Kore Gazisi Son Yolculuğuna Uğurlandı.

Hatay'ın Altınözü ilçesi Babatorun Mahallesi'nde yaşayan Kore Gazisi Şerif Sözer askeri törenle Babatorun Mezarlığına defnedildi.

Yaşlılığa bağlı hastalıklardan dolayı tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 76 yaşındaki Kore Gazisi Sözer'in Babatorun Camiinde düzenlenen cenaze törenine Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, AK Parti Altınözü İlçe Başkanı Yusuf Bulanık, İlçe Jandarma Komutanı Jnd. Yzb. Abdi Üçkuyu, kurum müdürleri, merhumun ailesi, sevenleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. Antakya Mezarlık Kompleksi'nden alınan gazinin Türk bayrağına sarılı tabutu yaşadığı Babatorun Mahallesi Camisine getirildi.

UYGUR: GAZİMİZE ALLAH RAHMET ETSİN

Törende kısa bir konuşma yapan Kaymakam Uygur, "Nasıl ki şimdi Türk askerleri Suriye'de savaşıyorsa önceden de bu kahramanlar Kore'de savaştılar. Kore'ye gemilerle taşınılan gazilerimiz devletimizi şan ve şerefle temsil ettiler. Rahmetli gazimizin vefatıyla ilçemizde bulunan 14 gazilerimizin yarısı vefat etmiş oldu. Biz kendisinden memnunuz. Allah da kendisinden razı ve memnun olsun. Bir kez daha Allah rahmet etsin diyorum. O gerçek vatanına kavuştu. İnşallah biz de şerefli bir şekilde bize verilen görevi tamamlar ve ebedi aleme intikal ederiz" dedi.

GAZİYİ SON YOLCULUĞUNA YÜZLERCE KİŞİ UĞURLADI

Kaymakam Uygur'un konuşmasının ardından İlçe Müftüsü Abdussemed Pat cenaze namazını kıldırdı. Yoğun yağıştan dolayı camin içindne kılınan cenaze namazının ardından merhum gazinin naaşı askerler tarafından cenaze aracına taşındı. Buradan mahalle mezarlığına götürülen merhumun naaşı son olarak helallik alınmasının ardından dualarla defnedildi. Kaymakam Uygur ve Başkan Sarı burada aileye başsağlığı dileklerini iletti.

Oluşturulma Tarihi : 04.01.2018