Share

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Hatay İl Koordinatörlüğü tarafından Altınözü’nde vatandaşlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Altınözülü Girişimciler TKDK IPARD II Konusunda Bilgilendirildi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Hatay İl Koordinatörlüğü tarafından Altınözü’nde vatandaşlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. İlçe Müftülüğü konferans salonunda düzenlenen toplantıya Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı, TKDK İl Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy, AK Parti Altınözü ilçe Başkanı Yusuf Bulanık, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sefer Deviren, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı IPARD 2'nin 3. çağrısı kapsamında desteklenen sektörlerle ilgili vatandaşlara Proje Başvuru Kabul Uzmanı Onuralp Başsoy tarafından bilgi verildi. Konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede vatandaşlara yüzde 70'e varan hibeler verileceği belirtildi. Makine ve ekipmanların tanıtımının yapıldığı toplantıda vatandaşlara yapmalarını düşündükleri işlerle ilgili verilecek hibe miktarları ile ilgili bilgiler verildi. Yapılan açıklamada, “Başvuru çağrı ilanı kapsamında sadece tarımsal işlemlerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımlar tedbiri ile çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve iş geliştirme kapsamında başvurular kabul edilecektir" denildi.

BAŞVURULAR ÖNÜMÜZDEKİ AY BAŞLIYOR

Proje kapsamında çiftlik faaliyetleri ile ilgili başvurular 12.02.2018 tarihinde saat 09.00'dan itibaren TKDK İl Koordinatörlüğünde alınmaya başlanacak. Tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına yönelik yatırımların başvuru tarihi ise 01.03.2018 tarihinde saat 09.00'dan itibaren TKDK İl Koordinatörlüğünde alınmaya başlanacak. Sunumun yapılmasının ardından TKDK İl Koordinatörü Dr. Savaş Özgürsoy ve Yerinde Kontrol Uzmanı Yücel Yakut vatandaşların sorularını yanıtladı.

BAŞKAN SARI: VATANDAŞIMIZA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİRİZ

Başkan Sarı toplantıda imar sorunu ile ilgili sorular üzerine kısa bir açıklama yaptı. Sarı konuyla ilgili, "TKDK projeleri oldukça kolay. Ancak imar konusunda biz 4 yıldır en sıkıntılı ilçeyiz. Konuttan tarıma varıncaya kadar her konuda sorun yaşıyoruz. Hatay Büyükşehir olduktan sonra 4 yıldır biz çabalıyoruz. Biz üzerimize düşen ne ise yapmaya hazırız. Ancak türlü bahanelerle bu çalışma engelleniyor. Yatırımcılardan bu işe girmek isteyen varsa 1974'ten önce yapılan binaları tespit edip o binalara destek alınabilir, ya da mevzi imar yapılabilir. İlçe olarak yeni yatırımlara ihtiyacımız var. Ancak vatandaşlarımız imar gerektirmeyen sektörlere yönelebilir. Biz vatandaşımıza her türlü yardımı yapmaya hazırız" ifadelerini kullandı. Yapılan açıklamaların ardından program sona erdi.


 Oluşturulma Tarihi : 04.01.2018