Share

ALTINÖZÜ BELEDİYESİ'NDEN AŞURE İKRAMI

ALTINÖZÜ'NDE AŞURE ETKİNLİĞİ

 

Altınözü Belediyesi, muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikram etti.

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur, Yeni Şehir Mahallesi Çarşamba Halk Pazarı'nda gerçekleşen etkinlikte yaptığı konuşmada, muharrem ayının birliğin, beraberliğin ve paylaşmanın yoğun duygularla yaşandığı ay olduğunu belirtti.

Kaymakam Uygur, Altınözü ilçesinde birliğin ve beraberliğin sonsuza kadar sürmesini temenni ederek, tüm İslam aleminin muharrem ayını kutladı.

Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ise, belediye olarak 2014 yılından bu yana her yıl geleneksel olarak muharrem ayı içerisinde aşure ikramında bulunduklarını kaydetti.

Başkan Sarı, böyle günlerde vatandaşlarla bir araya gelerek birlik, beraberlik ve kardeşliklerini pekiştirdiklerini aktardı.

Etkinliğe, Altınözü Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Sürü, Altınözü Garnizon Komutanı Piyade Üsteğmen Gürcan Işın'ın yanı sıra kurum müdürüleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Sarı’nın konuşmasının ardından protokol üyeleri vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Aşure ikram programı Altınözü Müftüsü Mustafa ATİLLA’nın duasıyla  ve günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

 

 

 

 

 

Oluşturulma Tarihi : 11.10.2017